Co na to psycholog, kiedy do psychologa, psychiatry, dla kogo psychoterapia, psychologia, kim jest psycholog, o psychoterapii

Forum psychologiczne.


#1 2011-08-18 23:38:51

melassa

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-28
Posty: 73
Punktów :   

Może tak naprawdę liczy się talent?

Dla każdego zawodnika ma Pan dobre metody - a przecież nie każdy zostaje mistrzem. Może tak naprawdę liczy się talent?

Nasz mistrz Adam Małysz był zawsze talentem: dwa lata, trzy lata temu... Ale dwa lata temu zdarzało mu się nie wchodzić do 50., rok temu dopiero druga połowa sezonu napawała optymizmem. Bo na to, by ktoś osiągnął mistrzostwo, musi być spełnione wiele czynników. Faktem jest, że w tym sezonie szczególnie skupiliśmy się na Adamie. Ale nie powiedziane, że ktoś z pozostałych skoczków, przy odpowiednim treningu fizycznym i psychicznym - w przyszłym sezonie nie błyśnie. Chodzi o to, by ujawniać talent, potencjał, który w nas drzemie. Często go mamy, ale nie wierzymy w siebie, nie podejmujemy działań - bo np. od dziecka nam mówiono: "znaj swoje miejsce w szeregu". Ale zdarzają się w końcu sytuacje w życiu, kiedy nagle okazuje się: "ojej, ja to mogę osiągnąć, to jest dla mnie".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mech11.pun.pl www.220v.pun.pl www.forumimperium.pun.pl www.ekonomia.pun.pl www.rkm.pun.pl