Co na to psycholog, kiedy do psychologa, psychiatry, dla kogo psychoterapia, psychologia, kim jest psycholog, o psychoterapii

Forum psychologiczne.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-08-18 23:41:09

melassa

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-28
Posty: 73
Punktów :   

Gdy zawodnik uspokoi już ciało, jak ma uspokoić myśli?

Gdy zawodnik uspokoi już ciało, jak ma uspokoić myśli?

Prof. Henschen, szef psychologów amerykańskich, zwykł mówić: "odetnij sobie głowę". To znaczy: zrób wszystko, żeby twoja głowa nie przeszkadzała twojemu dobrze przygotowanemu, wytrenowanemu ciału. Myśli, często destrukcyjne: co będzie, jeśli mi się nie powiedzie, albo: jak jestem postrzegany przez otoczenie - rozpraszają uwagę.

Słynne na cały świat są relaksacyjne kasety Adama Małysza: na jednej stronie muzyka, na drugiej coś Pan mówi...

Jedne służą mobilizacji, inne relaksowi po zadaniu. Dobór muzyki często pozostawiam zawodnikowi, potem wspólnie przesłuchujemy, czy się nadaje. Ważne, by miała jednolity charakter, była bez dysonansów, bo to rozbija koncentrację - nie potrafimy być jednocześnie weseli i smutni. Dobiera się nawet muzykę do konkurencji. Mogą to być też odgłosy natury: puszczy, dżungli, morza. W okresie świątecznym wykorzystywaliśmy kolędy. Na drugiej stronie kaset są już elementy bardzo osobiste treningu mentalnego i każdy zawodnik ma tu swoje tajemnice. To wypowiadane kwestie, do których zawodnik się przyzwyczaja, chce je posiadać jako własność. Gdy kiedyś Adam zakończy karierę może je ujawni, a wtedy okaże się, że wielkość jest w prostocie. Nie mogę tu wszystkiego zdradzić, bo moje metody to wynik lat pracy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rkm.pun.pl www.kopytko.pun.pl www.mech11.pun.pl www.forumimperium.pun.pl www.ekonomia.pun.pl